Jeżeli nie znalazłeś dla siebie dogodnego terminu szkolenia, skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie.
Błąd: Brak formularza kontaktowego.
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych innowacyjnymi metodami prowadzenia projektów i wytwarzania produktów dodatkowo poszukujących praktycznych możliwości zastosowania zwinnych praktyk w swoich firmach.
Adresatami warsztatu są :
Czas trwania szkolenia: 1 dzień
Wielkość grupy: 6- 12 osób
Wymagania: Brak wymagań wstępnych
Akredytacja/ Podstawa merytoryczna
Przedstawiona w warsztacie wiedza bazuje na wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu i stosowaniu Agile oraz na światowych dobrych praktykach, standardach i raportach.
Prowadzący jest certyfikowanym trenerem i doświadczonym ekspertem w zakresie wdrażania i stosowania metod Agile.
Poza kontaktem z ekspertem niewątpliwą zaletą warsztatów jest możliwość wymiany wiedzy z innymi uczestnikami warsztatów.
Warunki udziału w szkoleniach / egzaminach, instrukcje i formularze.
Szkolenie prowadzone jest w dynamicznej formie z silnym angażowaniem audytorium oraz dyskusją odwołując się do doświadczeń uczestników i aktualnych, zawodowych wyzwań przed którymi stoją.
W ramach warsztatu uczestnicy dowiedzą się:
Moduł 1: „Co to jest Agile i kiedy się go stosuje?”
W tej części warsztatu przedstawimy filozofię Agile – manifest agile. Następnie omówimy metodyki i techniki wywodzące się z tej filozofii lub do niej pokrewne. W ten sposób zbudujemy mapę, która pozwoli Ci się sprawniej poruszać w świecie Agile.
Moduł 2: „Co może mi dać Agile ?”
W tej części warsztatu przedstawimy korzyści wynikające z zastosowania podejścia Agile. Powiemy również o trendach rynkowych związanych z Agile oraz o poziomie jego adopcji na rynku światowym.
Moduł 3: Scrum jako najpopularniejsza z metodyk Agile
W tej części przedstawimy najpopularniejszą z metodyk zwinnych – Scrum. Pozwoli Ci ona zrozumieć jak w praktyce, na poziomie zespołu, wygląda zarządzanie pracą w podejściu zwinnym.
Przedstawimy podstawy Scrum w zakresie ról i odpowiedzialności, ceremonii i technik oraz produktów (artefaktów).
Moduł 4: Wyzwania menedżera – „Jak wdrażać Agile?”
W tej części warsztatu omówimy strategie wdrażania Agile w organizacji. Przedstawimy bariery i ryzyka z jakimi organizacje najczęściej borykają się podczas adaptacji metodyk zwinnych. Odwołamy się także do roli menedżera i modelu przywództwa koniecznego w organizacji stosującej Agile.
Moduł 5: Skalowanie Agile
W tej część warsztatu przedstawimy pokrótce metodyki dotyczące zastosowanie agile w dużej skali (Budowanie dużego produktu, prowadzenie dużego programu, skalowanie na poziom wielu zespołów w dużej organizacji). Omówimy i porównamy zalety i wady takich metodyk jak Scaled Agile Framework, Large Scale Scrum. Przedstawimy także case study z transformacji dużej organizacji.
Poszczególne moduły szkolenia będą przeplatane ćwiczeniami i praktycznymi przykładami oraz dyskusją z uczestnikami.
Jeżeli nie znalazłeś dla siebie dogodnego terminu szkolenia, skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie.
Błąd: Brak formularza kontaktowego.